Banklarda kredit kartlarının faiz dərəcələri nə qədərdir? – ARAŞDIRMA
BBN.az analitika portalı yeni bazar araşdırmasını Sizə təqdim edir. Bu yazıda banklarda milli və xarici valyutada verilən kredit kartlarının faiz dərəcələri təqdim edilib.
Kredit kartlarının verilməsi iyirmi bank tərəfindən həyata keçirilib. Milli valyutada verilən kreditin ən aşağı faiz dərəcəsi “Naxçıvanbank” ASC- ə (20%) , ən yüksək faiz dərəcəsi isə “Bank BTB” ASC-ə məxsus olub ki, burada müvafiq olaraq faiz dərəcəsi 29% və 32% arasında dəyişib. Bununla yanaşı “DəmirBank” ASC (29%), “NBCBank” ASC (29%), “Rabitəbank” ASC (29%) , “Unibank” KB ASC (29%) və “Bank of Baku” ASC (28-32%) yüksək faiz dərəcələri ilə seçilib.
Xarici valyutada verilən kreditdə  ən aşağı faiz dərəcəsini tətbiq edən bank “Azər Türk Bank” ASC(16%), ən yüksək faiz dərəcəsini tətbiq edən bank isə “Bank BTB” ASC (29%-32%)-dir. Banklarda milli valyutada verilən kredit kartlarının orta faiz dərəcələri 27.07%, xarici valyutada verilən kredit kartlarının orta faiz dərəcələri isə 24.5%- dir.
Banklar
Milli valyutada verilən kredit (%) Xarici valyutada verilən kredit(%)