Sahibkarlar üçün gömrük və maliyyə sahələri üzrə treninq keçirilib
Dekabrın 14-də İqtisadiyyat Nazirliyinin Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin, Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun və İqtisadi İslahatlar Elmi Tədqiqat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə kiçik və orta sahibkarların gömrük və maliyyə sahələrində bilik və bacarıqlarının artırılmasına dair tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində 2 təlim keçirilib.
“Kiçik və orta sahibkarların gömrük sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması” mövzusunda keçirilən təlimdə iştirakçılar gömrük-biznes əməkdaşlığında innovasiya layihələrinin idarə edilməsi, gömrük bəyannamələrinin doldurulması və tipik səhvlər üzrə məlumatlar, gömrük prosedurları və əməliyyatları, gömrük dəyərinin müəyyən edilməsi və s. barədə ətraflı məlumatlandırılıblar.
“Kiçik və orta sahibkarların maliyyə sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması” mövzusunda keçirilən təlimdə isə sahibkarlığın maliyyə-kredit təminatının optimallaşdırılması istiqamətləri, biznes planın hazırlanmasında maliyyə planlaşdırılması və investisiya tələbinin əsaslandırılması, maliyyə risklərinin minimumlaşdırılması yolları və s. barədə geniş məlumat təlim iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.